Бърнли продължава да лети във Висшата лига, след като постигна пълен обрат над Евертън в 29-ия кръг от първенството. Головете за домакините вкараха Ашли Барнс(56) и Крис Ууд(80), а за гостите точен бе Ченк Тосун(20).

Началото на срещата не бе на най-високо ниво, като се играеше предимно в центъра на терена.

Първата ситуация в мача дойде в 14-ата минута, когато Гилфи Сигурдсон намери Тио Уолкът в наказателното поле, но бившият футболист на Арсенал стреля много над вратата.

В 20-ата минута на срещата Ченк Тосун отбеляза първото си попадение с екипа на "карамелите", след като Шеймъс Коулман го намери с прецизно центриране.

До края на полувремето играта отново се успокои и двата тима се оттеглиха при резултат 0:1.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за домакините, които успяха да изравнят в 56-ата минута чрез Ашли Барнс - 1:1.

В 78-ата минута Сигурдсон можеше да отбележи второ попадение за Евертън, но ударът му мина встрани от вратата. Само 2 минути по-късно Бърнли реализира пълен обрат. Голмайстор бе Крис Ууд, който отбеляза след центриране от ъглов удар - 2:1.

Така се стигна до 87-ата минута, в която капитанът на Евертън Ашли Уилямс си изкара директен червен картон за опасно влизане.

До края на срещата не последваха нови ситуации за гол и така момчетата на Шон Дайш се поздравиха с успеха.

След този успех Бърнли остава на 7-о място в класирането с 40 пункта, а Евертън е 9-и с 34 точки.