Бърнли и Челси направиха 1:1 в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. Това е второ поредно равенство за "сините" като гост, след като преди десетина дни направиха 1:1 с Ливърпул на "Анфийлд". След днешния двубой на "Търф Моор" преднината на лондончани пред втория Тотнъм стана 10 точки.

Двубоят започна по прекрасен начин за "сините", които излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Виктор Моузес пусна към Педро, който прати топката в левия  ъгъл на Том Хийтън.

В средата на първата част обаче домакините стигнаха до изравнителен гол. Точен бе Роби Брейди, който изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар и не остави шанс на Тибо Куртоа.

До почивката Бърнли можеше да осъществи пълен обрат, но Лоутън се отличи с пропуск.

След подновяването играта Грей от домакините излезе сам срещу стража на Челси, но пропусна. Малко по-късно Коста се озова на добра позиция, но шутът му беше блокиран.

В крайна сметка до края на мача не паднаха повече попадение и двата тима се поздравиха с по 1 точка.

Във временното класиране Челси е лидер с 60 точки. Бърнли пък заема 12-та позиция с 30.