Бърнли се завърна във Висшата лига на Англия с домакинска загуба. Тимът падна с 0:1 от Суонзи. Лирой Фер реализира в 82-ата минута.

Фернандо Йоренте поведе атаката на гостите от Суонзи и беше най-опасен за домакините. Няколко пъти обаче изпадна в засада или не успя да преодолее вратаря Том Хийтън. В последните секунди преди почивката Скор Арфийлд изчисти от голлинията на домакините. През второто полувреме гостите имаха няколко възможности да открият резултата. Гилфи Сигурдсон и Федерико Фернандес се разминаха с гола в 63-ата и 64-ата минути. В 73-ата Уейн Раутлидж центрира, а Джеферсън Монтеро насочи с глава в ръцете на вратаря. В 77-ата Йоренте не успя да затрудни вратаря след изпълнение с глава. В 82-ата гостите отбелязаха чрез Лирой Фер, който вкара от много близка дистанция.