Челси записа четвърта поредна победа и излезе на четвърто място в класирането на Висшата лига. В мач от 10 кръг тимът на Антонио Конте се наложи с 2:0 като гост на Саутхемптън.

Еден Азар откри резултата още в шестата минута, когато от малък ъгъл прати топката между краката на вратаря Фрейзър Форстър. „Светците“ имаха предимство в притежанието на топката, но не успяха да намерят пролука в защитата на Челси.

В същото време гостите създадоха опасни положения, но Фостър спаси ударите на Азар и Диего Коста. Испанският национал все пак се разписа. В 55-ата минута той беше точен с хубав фалцов удар от 22 метра.

Така Челси стигна до четвъртата си поредна победа. Последната такава серия на „сините“ беше записана преди година и половина. Сега тимът на Антонио Конте е на точка зад лидерите в класирането Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул. Саутхемптън е девети с 13 точки.