Челси се класира на финала за Купата на лигата в Англия след нова победа над Тотнъм. Футболистите на Томас Тухел спечелиха с 1:0 в реванша на "Тотнъм Хотспър стейдиъм", след като в първия мач на "Стамфорд Бридж" измъкнаха успеха с 2:0. Така с общ резултат 3:0 Челси е финалист.

За трофея "сините" ще спорят с победителя от другата полуфинална двойка - Ливърпул - Арсенал. Първият мач между "мърсисайдци" и "топчиите" е в четвъртък вечер.

Антонио Рюдигер донесе минималния успех на Челси днес. Той се разписа в 18-ата минута. На два пъти съдията Андре Маринър отсъди дузпа за "шпорите", но промени решението си след разглеждане на ситуациите с ВАР.

Гол на Хари Кейн пък бе отменен поради засада. И трите решения на рефера обаче бяха правилни.

В заключителните минути срещата беше прекъсната за няколко минути, след като стана ясно, че привърженик на Тотнъм на трибуните се нуждае от лекарска помощ.