Челси успя да победи с 1:0 Ливърпул и да заплате интригата за местата в Топ 4 на Висшата лига, даващи право на участие в Шампионската лига. В герой за "сините" от Лондон се превърна Оливие Жиру, който отбеляза в 32-ата минута. Това се оказа достатъчно на тима на Антонио Конте да спечели дербито на 37-ия кръг.

Челси събра 69 точки и е пети. Третият Ливърпул е със 72 и мач повече от "сините". Четвърти към момента е Тотнъм със 71.

Ако Челси спечели и срещу Хъдърсфийлд в сряда, ще се изравни по точки с Ливърпул преди последния кръг във Висшата лига. Мърсисайдци" обаче са с много по-добра голова разлика. Победа в последния си мач в първенството, който е домакинство на Брайтън, по всяка вероятност ще има гарантира място в четворката. В тази битка е и Тотнъм, който има мачове още с Нюкасъл и Лестър.