Нюкасъл записа шести пореден мач без победа (пет загуби), след като в мач от 15 кръг на Висшата лига отстъпи с 1:3 като гост на Челси. „Сините“ стигнаха до успеха след обрат и две попадения на Еден Азар.

„Свраките“ откриха резултата в 12-ата минута, когато Дуайт Гейл се разписа при грешка на защитата и вратаря Тибо Куртоа. Еден Азар изравни девет минути по-късно, когато от воле прати топката във вратата на Нюкасъл след неумело изчистване на топката.

В 33-ата минута Челси поведе в резултата. Алваро Мората се разписа с глава от вратарското поле след центриране на Виктор Моузес отдясно. Азар оформи крайния резултат четвърт час преди края от дузпа, отсъдена за нарушение на Мат Ричи срещу Моузес.

С този успех „сините“ събраха актив от 32 точки и се изравниха с втория в класирането Манчестър Юнайтед, който по-късно днес гостува на Арсенал. Нюкасъл е 12-и с 15 точки.