Челси постигна изключително ценна победа в битката за титлата в Англия. "Сините" победиха с 3:0 Евертън като гост в среща от 35-ия кръг на Висшата лига и дръпнаха със 7 точки на върха в класирането пред втория Тотнъм, който след около 30 минути приема Арсенал.

До края на шампионата остават четири кръга, в които лондончани домакинстват на Мидълзбро, Уотфорд и Съндълрланд, а между тези мачове имат и едно гостуване на Уест Бромич.

Тимът на Антонио Конте стигна до успеха с голове през втората част. Педро изведе лондончани напред в резултата в 66-ата минута, разписвайки се с хубав изстрел от границата на наказателното поле на Евертън. В 79-ата минута Гари Кейхил се възпозлва от грешка на стража на "карамелите" Стекленбург и удвои. Четири минути преди края на редовните 90 Вилиан оформи крайния резултата, разписвайки се на празна врата след пас на Фабрегас.

Във временното класиране Челси заема 1-ото място с актив от 81 точки. Евертън е 7-и с 58.