Челси победи с 2:1 като гост Арсенал в контролна среща. "Сините" от Лондон поведоха чрез Кай Хавертц, който вкара в 26-ата минута след подаване на Тимо Вернер. В 69-ата появилият се на смяна за "артилеристите" Гранит Джака изравни с глава - 1:1. Центрирането беше на Никола Пепе.

Успехът за тима на мениджъра Томас Тухел дойде в 72-ата минута, когато Тами Ейбрахам прати топката във вратата на Бернд Лено и Челси спечели с 2:1.

Победата е втора поредна за "сините" в контролите това лято. Преди дни Челси надигра с 2:1 и Борнемут. На 4 август е проверката с Тотнъм.

Воденият от Микел Артета Арсенал пък падна с 1:2 от Хибърниън, след което завърши 2:2 с Рейнджърс, за да последва домакинското поражение днес от Челси.