Челси записа шокираща първа загуба за сезона в английската Висша лига, след като падна с 0:3 от Лийдс в среща от третия кръг.

"Сините" от Лондон можеха да открият резултата още в първата минута, но Стърлинг стреля покрай гредата. Четвърт час след началото гол на английския национал бе отменен заради засада.

Вместо да вкара, Челси допусна гол след груба грешка на Едуард Менди, от която се възползва Брендън Арънсън за 1:0.

Само четири минути след това Родриго заби втори гол за домакините и тотално шокира Челси.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Лондончани така и не успяха да отвърнат на предизвикателството и получиха трети гол в 69-ата минута. Родриго пусна пас към Джак Харисън, който се разписа за 3:0.

В последните минути Челси опита да върне поне един гол, но не успя. Лондончани дори завършиха срещата с човек по-малко заради втори жълт картон на новото попълнение Калиду Кулибали.

Така "сините" са на 12-ото място в таблицата с 4 точки от три двубоя, докато Лийдс е на трета позиция със 7 точки.

Толкова има й Брайтън, който надигра Уест Хям с 2:0 в друга среща от кръга по същото време и закотви "чуковете" на дъното с 0 точки и 0:5 голова разлика.