Челси се препъна у дома и направи 1:1 с Евертън в мач от междинния 17-ия кръг на английската Висша лига.

„Сините“ бяха без заразените с коронавирус Ромелу Лукаку, Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой и Бен Чилуел, който е и контузен, както и болния Кай Хавертц. Мениджърът на гостите Рафаел Бенитес заложи на експериментален състав заради много отсъстващи футболисти.

През първата част нямаше попадения, но след почивката домакините материализираха превъзходството си и поведоха с гол на Мейсън Маунт (70) след пас на Рийс Джеймс. Радостта им обаче бе кратка, тъй като Джарад Брантуайт (74) изравни, възползвайки се от асистенция на Антъни Гордън.

Играчите на Томас Тухел натиснаха в края на мача, но не успяха отново да преодолеят защитата на „карамелите“ и вратаря Джордан Пикфорд.

След равенството Челси е трети с 37 точки и изостава на четири от шампиона и лидер Манчестър Сити. Евертън заема 14-а позиция с 19 точи.