Тотнъм официално се раздели с четирима футболисти, чиито договори с клуба изтекоха. Вратарят Фрейзър Форстър, защитникът Серхио Регилон и младият страж Алфи Уайтман вече са свободни агенти, докато нападателят Тимо Вернер, който играеше под наем при „шпорите“, се завръща в РБ Лайпциг.
Според трансферния експерт Фабрицио Романо, Вернер няма да се връща в Тотнъм, където прекара два периода под наем, но и не смята да остане дълго в Лайпциг, търсейки нови възможности за кариерата си. За двата си периода при лондончани 29-годишният нападател записа 41 мача с 3 гола и 7 асистенции.
Серхио Регилон напуска след пет години в Тотнъм, през които беше преотстъпван на Манчестър Юнайтед и Брентфорд. Испанецът игра 73 срещи с отбора, отбелязвайки 2 гола и 9 асистенции, но през настоящия сезон се появяваше рядко на терена – само 316 минути.
37-годишният Фрейзър Форстър прекара три сезона в клуба като втори вратар след Юго Лорис и Гулиелмо Викарио, но след идването на Антонин Кински решението за раздяла стана неизбежно. Форстър оставя зад гърба си 34 мача и 8 сухи мрежи.
Младият вратар Алфи Уайтман, част от клуба от 2019 г., също си тръгва след дълги години като резерва и няколко периоди под наем в шведския Дегефорс. Той има само един мач за първия отбор и общо 32 срещи за дубъла на Тотнъм.