Уест Хям записа първа победа сезона, след като спечели с 3:1 при визитата си на Уотфорд в среща от третия кръг на английската Висша лига. Марк Нобъл (3-дузпа) изведе „чуковете“ напред в резултата, но Андре Грй (17) изравни за домакините след пас на Хюз. След почивката привлеченият от Айнтрахт (Франкфурт) голмайстор Себастиен Алер (64, 73) вкара първите си две попадения за лондонския тим и му донесе трите точки. Така Уест Хям има вече 4 точки, а „стършелите“ остават на дъното без нито една спечелена точка.

Лестър също регистрира първи успех за сезона след две ремита в първите два кръга. „Лисиците“ победиха при визитата си на новака Шефилд Юнайтед с 2:1. Джейми Варди (38) даде преднина на гостите след пас на Мадисън, а след почивката шотландецът Оливър Макбърни (62 изравни за „остриетата“ след асистенция на Балдок. Харви Барнс (70) обаче отново изведе Лестър напред в резултата и му осигури трите точки, с които събира вече 5 в актива си. Новакът от Шефилд остава с 4 точки след първата си загуба за сезона.

След две поредни загуби Саутхемптън срази Брайтън с 2:0 като гост и спечели първите си три точки за сезона. Малиецът Муса Дженепо (55) след пас на Дани Ингс и Нейтън Редмънд (90+1) в добавеното време вкараха головете за успеха на „светците“, задминали съперника си в класирането. „Чайките“ остават само с една точка от три кръга.