Ливърпул започна защитата на Купата на Лигата с обрат и гръмка победа - 5:1 над Уест Хям. Мачът се игра на "Анфийлд", а с категоричния успех "мърсисайдци" се класираха на 1/8-финалите.

Първото полувреме бе доста равностойно и гостите от Лондон дори поведоха. Джаръл Куанса си отбеляза автогол в 21-ата минута и Уест Хям дръпна с 1:0.

След това обаче "чуковете" не успяха да се противопоставят на домакините, които ги прегазиха и постигнаха изразителна победа.

Диого Жота изравни само четири минути по-късно - в 25-ата. Португалецът направи пълен обрат в 49-ата, а Мохамед Салах реши всичко в полза на домакините четвърт час преди края.

В 76-ата минута Уест Хям остана с 10 човека на терена след втори жълт картон на Едсон Алварес.

Нидерландският национал Коди Гакпо оформи крайното 5:1 с голове в 90-ата и 93-ата минути.

Двата тима се срещнаха и в миналогодишното издание на турнира. Тогава Ливърпул отново спечели срещу "чуковете" със същия резултат 5:1 - в четвъртфинален двубой на "Анфийлд".