Уест Хям записа победа с 3:1 като гост на Саутхмяптън и се изкачи на на девето място във Висшата лига. "Чуковете" изоставаха в резултата, но успяха да обърнат своя съперник.

Домакините откриха рзултата в 12-ата минута, когато Джей Родригес намери много добре Габиадини, който прати топката в мрежата от близка дистанция.

Още в следващата атака "чуковете" изравниха. Обианг намери непокрития Анди Керъл, който прати топката в горния десен ъгъл за 1:1.
В последната минута на първото полувреме Пердо Обианг бе на точното място при рикоширала топка и с хубав удар изведе Уест Хям напред в резултата.

Надеждите на Саутхямптън бяха окончателно попарени в 52-ата минута, когато Марк Нобъл изпълни отлично пряк свободен удар и оформи крайното 3:1.