ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Борнемут сътвори чутовен обрат срещу Лутън в отложен мач от Висшата лига. На почивката гостите водеха с 3:0, но през втората част „черешките“ вкараха цели 4 попадения, за да стигнат до впечатляващата победа.

Намиращият се в зоната на изпадащите Лутън откри резултата при първата си атака още в 9-ата минута. Оставеният непокрит Тахит Чонг засече центриране на Джордан Кларк и се разписа с четвъртото си попадение през сезона.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След половин час игра Огбене удвои след брилянтна атака по левия фланг. Тахид Чонг даде началото й, Алфи Даути продължи към Чедози Огбене, който завърши хладнокръвно и удвои аванса на Лутън.

А преди да завърши полувремето Луис Кук пусна на Рос Баркли, който напомни за най-добрите си години и реализира с мощен удар под гредата. Феновете на Лутън скандираха „Ние оставаме в елита“.

На почивката мениджърът на Борнемут Андони Ираола изпрати футболистите си на терена доста преди първия съдийски сигнал. Домакините нямаха търпение играта да бъде подновена, като се развихриха през втората част. В 50-ата минута Доминик Соленке даде старт на впечатляващия обрат - 3:1. Положението бе прегледано от ВАР, след което попадението беше потвърдено. Малко след час игра Борнемут намали на 2:3 чрез Иля Забарни. Дойде ред и на Антоан Семеньо. В 64-ата минута той изравни - 3:3.

В 83-ата минута Семеньо довърши гостите за радост на публиката на "черешките". Лутън загуби владението на топката в средата на терена, крилото на Борнемут направи двойно подаване с Енес Унал и сам реализира за 4:3.

След сладката победа "черешките" вече имат 35 точки, а Лутън остана в зоната на изпадащите. „Шапкарите“ са на три точки от спасителното 17-то място, където към момента с 24 точки е Нотингам.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!