Кевин де Бруйне блесна за Манчестър Сити при завръщането си в игра след близо два месеца. Белгиецът вкара гол при успеха с 4:0 като гост на Борнемут в мач от 32 кръг на Висшата лига. С този успех „гражданите“ увеличиха шансовете си за финиширане в Топ 4 на класирането.

Тимът на Мануел Пелегрини вкара три гола в първите 19 минути на мача. Фернандо откри резултата в седмата минута, когато получи топката в наказателното поле след корнер на Хесус Навас.

Пет минути по-късно Де Бруйне удвои с удар от воле след пас на Давид Силва. В 19-ата минута Серхио Агуеро направи аванса на „гражданите“ класически след гол с глава.

Борнемут така и не успя да отговори на превъзходството на гостите, а Александър Коларов довърши домакините с попадението си в добавеното време на мача.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!