Нюкасъл записа изключително важна победа с 2:1 при гостуването си на Бърнли в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига, с което се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута. Матей Видра се разписа след асистенция на Крис Ууд. В 38-ата гостите поискаха дузпа за  нарушение на Джеймс Тарковски срещу Шон Лонгстаф, но след намесата на ВАР наказателен удар не бе отсъден.

През втората част в игра на Нюкасъл се появиха Алан Сейнт-Максимен и Калъм Уилсън, които раздвижиха играта на тима. Именно Сейнт-Максимен асистира за Якоб Мърфи за изравнителния гол в 59-ата минута, а пет минути след това самият Сейнт-Максимен донесе пълния обрат за тима на Стив Брус след подаване на Джонджо Шелви. Французинът напредна отлично, след което преодоля Поуп за втори път.

В края на срещата Мигел Алмирон можеше да вкара и трети за гостите, но топката бе изчистена от голлинията от Тарковски.

Бърнли е на 12-ата позиция с 33 точки, а Нюкасъл на една над първия изпадащ Фулъм с една по-малко - 32.