Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Тотнъм допусна грандиозна издънка при завръщането на Гарет Бейл в тима и завърши при 3:3 с Уест Хям в среща от 5-ия кръг на английската Висша лига, макар да имаше аванс от 3:0 около десет минути преди края.

"Шпорите" започнаха да вкарват още от първата минута, в която Хьон-Мин Сон вкара с удар в обратния ъгъл след пас на Хари Кейн. В 8-ата минута двамата размениха ролите и Кейн се разписа за 2:0 със силен удар от границата на наказателното поле. Отново голмайсторът на Тотнъм оформи класическото 3:0 в 16-ата минута с глава след центриране отляво на Серхио Регилон.

До края на полувремето нямаше други запомнящи се възможности за гол, а втората част започна с такава за гостите.

Пабло Форналс пропусна да намали резултата с глава от границата на вратарското поле, но прати топката над напречната греда. Хари Кейн пропусна да оформи хеттрика си в 79-ата, когато пропиля страхотна възможност и удари лявата греда.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Уест Хям обаче показа, че не се е предал и в минутите между 82-ата и 85-ата върна два гола. Първо Фабиан Валбуена се възползва от добро центриране и намали резултата с глава (3:1), а две минути по-късно Давидсон Санчес от Тотнъм си отбеляза автогол за 3:2.

Завърналият се под наем от Реал (Мадрид) в Тотнъм Гарет Бейл можеше да реши всичко в продължението на мача, негов първи след трансфера, но пропусна да вкара от няколко метра. Пропускът му се оказа страшно важен, тъй като Лансини възстанови равенството в последната минута (90+4') с топовен удар и оформи крайното 3:3.

Тотнъм пропусна възможността да се изкачи на втора позиция и остава шести с 8 точки, докато Уест Хям е осми с една по-малко.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ КРЪГА И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА

ТОТНЪМ - УЕСТ ХЯМ 3:3
1:0  Сон (1'), 2:0 Кейн (8'), 3:0 Кейн (16'), 3:1 Балбуена (82'), 3:2 Санчес (85 ' автогол), 3:3 Лансини (94')

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 5 КРЪГ:

17 октомври 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Ливърпул 2:2
0:1 Садио Мане (3), 1:1 Майкъл Кийн (19), 1:2 Мохамед Салах (72), 2:2 Доминик Калвърт-Люин (81)

17 октомври 2020 г. (събота), 17:00 часа
Челси - Саутхемптън 3:3
1:0 Тимо Вернер (15), 2:0 Тимо Вернер (28), 2:1 Дани Ингс (43), 2:2 Че Адамс (57), 3:2 Кай Хавертц (59), 3:3 Яник Вестергаард (90+2)

17 октомври 2020 г. (събота), 19:30 часа
Манчестър Сити - Арсенал 1:0
1:0 Рахийм Стърлинг (23)

17 октомври 2020 г. (събота), 22:00 часа
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 1:4
1:0 Люк Шоу (2-автогол), 1:1 Хари Магуайър (23), 1:2 Бруно Фернандеш (87), 1:3 Аарън Уан-Бисака (90), 1:4 Маркъс Рашфорд (90+6)

18 октомври 2020 г. (неделя), 14:00 часа
Шефилд Юнайтед - Фулъм 1:1
0:1 Адемола Луукман (77), 1:1 Били Шарп (85-дузпа)

18 октомври 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Кристъл Палас - Брайтън 1:1
1:0 Уилфрид Заха (19-дузпа), 1:1 Акексис Мак Алистър (90)

18 октомври 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Тотнъм - Уест Хям 3:3
1:0 Хьон-Мин Сон (1), 2:0 Хари Кейн (8), 3:0 Хари Кейн (16), 3:1 Фабиан Балбуена (82), 3:2 Давидсон Санчес (85-автогол), 3:3 Мануел Лансини (90+4)

18 октомври 2020 г. (неделя), 21:15 часа
Лестър - Астън Вила 0:1
0:1 Рос Баркли (90+1)

19 октомври 2020 г. (понеделник), 19:30 часа