Тотнъм загуби от Саутхямптън с 2:3 у дома в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига.

Автогол на Ян Беднарек даде аванс на "шпорите" в 18-ата минута (1:0), но Армандо Гроя успя да изравни пет по-късно (1:1). Хьон-Мин Сон отново изведе Тотнъм за 2:1, но Саутхямптън обърна развоя за три минути. Мохамед Елиунуси вкатра за 2:2 в 79-ата, а в 82-ата Че Адамс се разписа за 3:2.

В продължението на мача Стивън Бергвайн от Тотнъм вкара топката във вратата на съперника, но попадението му беше отменено след ВАР заради засада.

Тотнъм остава на седмо място в класирането с 36 точки, докато Саутхямптън е 10-и с 28.

В другите срещи от кръга, които се играха по същото време: Манчестър Сити - Брентфорд 2:0, Норич - Кристъл Палас 1:1 и Астън Вила - Лийдс 3:3.