Челси надви трудно Саутхемптън с 4:3 след изпълнение на дузпи и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата. В редовното време срещата завърши 1:1 на „Стамфорд Бридж“.

В равностойното първо полувреме Кай Хавертц (44) даде преднина на домакините след асистенция на Хаким Зийех, но веднага след почивката Че Адамс (47) изравни за „светците“. До края на редовните 90 минути двата тима не реализираха други попадения и се стигна до дузпи.

При ударите от бялата точка само Мейсън Маунт от „сините“ сгреши, докато Тио Уолкът и Уилям Смалбоун от гостите не успяха да пратят топката мрежата.

В същото време втородивизионният К.П.Р. отстъпи на третодивизионния Съндърланд с 1:3 след дузпи. В редовното време двата тима не си вкараха гол, а при ударите от бялата точка Чарли Остин, Илиас Чейр и Йоан Барбе от домакините пропуснаха. „Черните котки“ нямаха грешка и се класираха за 1/4-финалите на надпреварата.