ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Арсенал победи Брайтън с 2:0 в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига.

"Артилеристите" започнаха вихрено и след четвърт час игра пропуснаха две последователни възможности да открият резултата след удари на Букайо Сака и Мартин Йодегор.

Габриел Магаляеш също пропиля шанс да се разпише в 23-ата минута, а до края на полувремето същото сториха Габриел Мартинели и Мартин Йодегор на два пъти и Кай Хаверц.

Арсенал успя да поведе в 53-ата минута след удар с глава на Габриел Жезус (1:0).

Лондончани продължиха да нападат, а Бен Уайт и Мартин Йодегор пропуснаха да удвоят аванса на своя тим.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Осем минути преди края Брайтън можеше да изравни, но Паскал Грос прати топката от външната страна на вратата.

Мaлко след това Кай Хаверц успя да се измъкне от отбраната на съперника и вкара за крайното 2:0.

Арсенал излезе начело в класирането с две точки аванс и мач повече пред Ливърпул преди двубоя на мърсисайдци с Манчестър Юнайтед от 18:30 часа днес.

Астън Вила се изкачи на втора позиция (38 т.) след успех над Брентфорд в друга среща от кръга, играна по същото време.

Два червени картона белязаха срещата в Брентфорд. Първият в 71-ата минута за Бен Мий от домакините за грубо влизане, а в седмата от продължението Бубакар Камара от гостите бе изгонен за неспортсменско поведение при меле, при което още четирима играчи тогава получиха жълти картони.