Кристъл Палас и Арсенал не излъчиха победител в днешния мач помежду си от 10-ия кръг във Висшата лига и завършиха при равен резултат 2:2 на "Селхъртс Парк".

Резултатът бе открит в самия край на първото полувреме, когато главният рефер отсъди дузпа в полза на "орлите" заради нарушение на Мустафи срещу Куяте. Зад топката застана Миливойевич, който бе точен от бялата точка за 1:0.

В 51-ата минута Арсенал изравни чрез Гранит Джака, който се разписа за 1:1 след директно изпълнение от пряк свободен удар. Пет минути по-късно, обратът за "артилеристите" бе пълен. Пиер-Емерик Обамеянг засече отбита топка и отблизо я прати в мрежата за 2:1.

В 84-ата обаче, Миливойевич донесе точката за "орлите", след като домакините отново получи право да изпълнят дузпа. Този път "грешник" бе Джака, след като препъна Заха в пеналта. Халфът не сгреши от бялата точка за 2:2.

След това равенство, Арсенал е на четвъртото място във Висшата лига с актив от 22 точки, докато Кристъл Палас е 14-ти с 8.