Легендата на Челси Джон Тери игра цял мач за Астън Вила, който спечели с 1:0 при визитата си на Мидълзбро в първия им мач от плейофите в Чемпиъншип за място в английската Висша лига. Победителят от този сблъсък ще срещне в един мач на финала в плейофите спечелилия двубоя между Дарби Каунти и Фулъм. „Овните” имат един чист гол аванс преди реванша на „Крейвън Котидж” в Лондон.

Австралийският халф Миле Йединак (15) реализира единствения гол за гостите от Бирмингам на „Ривърсайд” след центриране от корнер на Джак Грилиш. Това е първи гол за Йединак при визита от 49 мача насам след този с екипа на Кристъл Палас срещу Суонзи през ноември 2014 година. В 44-ата минута Снодграс от гостите шутира и прати топката в дясната греда.

След почивката Боро натисна в търсене на изравняването, а Вила отправи само един удар по посока на домакинската врата. В крайна сметка до промяна на резултата не се стигна. Вратарят на гостите Джонсън спаси удари на Френс и Фабио.

Реваншът на „Вила Парк” е във вторник (15 май) от 21:45 часа българско време.