Втородивизионният Милуол изненадващо надви у дома елитния Евертън с 3:2 и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля – ФА Къп.

Бразилецът Ричарлисон (43) изведе „карамелите“ напред в резултата малко преди почивката след асистенция на Андре Гомеш, но в добавеното време на първата част Лий Грегъри (45+2) изравни след пас на Куупър.

През второто полувреме гостите от Ливърпул отново поведоха с гол на Ченк Тосун (72), възползвал се от асистенция на Гилфи Сигурдсон. „Лъвовете“ обаче не се предадоха и изравниха чрез Джейк Куупър (75), който вкара скандален гол след игра с ръка. В този двубой нямаше системата за видеоповторения (ВАР) и съдиите не успяха да вземат правилно решение.

След това домакините шокираха съперника в последните секунди, когато Мъри Уолъс (90+4) оформи крайния резултат и ги класира за петия кръг.