Женският футбол винаги е представлявал атракция за феновете на спорта и в частност за мъжете. Стройни красавици в екипчета, които се раздават мъжката на зеления килим.

За нещастие нелепите грешки, без значение дали в женския или мъжкия футбол, стават популярни за часове в социалните мрежи. Такъв е и случаят с вратарката на Манчестър Сити и нейна съотборничка.

Красивата блондинка Ели Роубък си отбеляза комичен автогол в 8-ата минута. Но не без помощта на своята съотборничка.

В мача между Бирмингам и Манчестър Сити резултатът бе открит в 8-ата минута. Аби МакМанус от отбора на "гражданите" върна топката от 45 метра към своята врата, но пасът свари неподготвен стража на "небесносините".

Топката се отби в главата на Роубък... и се оплете в мрежата. В крайна сметка мачът завърши с победа 3:2 за Сити.