Евертън победи гостуващия Бърнли с 3:1 в последния мач от четвъртия кръг на английската Висша лига. „Карамелите“ събраха 10 точки и имат с една повече от шампиона Манчестър Сити. Също с по 10 точки са Манчестър Юнайтед, Челси и Ливърпул.

През първата част нямаше попадения на „Гудисън Парк“, а скоро след почивката Бен Мий (53) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Гудмундсон. Майкъл Кийн (60) изравни, а асистиралият му Андрос Таунсенд (65) направи обрата пълен след пас на Абдулай Докуре, който секунди по-късно подаде и за гола на Демарай Грей (66). До края на срещата нито един от двата тима не реализира някое от положенията си.

След успеха си Евертън излезе четвърти с 10 точки. Бърнли е на 18-ата позиция само с една точка.

РЕЗУЛТАТИТЕ И КЛАСИРАНЕТО ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА!