Евертън победи петодивизионния Боръм Ууд с 2:0 у дома в 1/8-финал от ФА къп и в следващата фаза ще срещне Кристъл Палас.

Джаред Брантуейт беше много близо до първия гол в срещата в 16-ата минута, но стреля покрай гредата от добра позиция.

Пет минути преди края на първата част играта беше спряна заради инцидент по трибуните, при който се наложи медицинските екипи на двата тима да помагат на фен.

Евертън се размина с откриването на резултата и в 51-ата минута, в която Хосе Рондон насочи топката над напречната греда.

Венецуелецът все пак успя да се разпише в 57-ата минута за 1:0, след което мачът стана по-лесен за играчите на Франк Лампард.

Те първо пропуснаха да вкарат втори гол в 66-ата минута, когато удар на Антъни Гордън беше спасен, а пет по-късно попадение на Ричарлисон беше отменено заради игра с ръка.

Пет минути преди края "карамелите" все пак направиха резултата 2:0 с втори гол на Рондон, който засече центриране на Андрос Таунзенд.