Евертън надви драматично у дома Кристъл Палас с 3:2 в отложен мач от 33-ия кръг и си гарантира оставането във Висшата лига.

Мачът започна по-добре за домакините, които можеха да поведат в 16-ата минута, когато Ричарлисон стреля от пряк свободен удар и нацели напречната греда. Пет минути по-късно трибуните на „Гудисън Парк“ замлъкнаха, след като Еберечи Езе центрира много хубаво и в наказателното поле Жан-Филип Матета (21) с глава прати топката в мрежата за 0:1. След това Джордан Аю (36) удвои аванса на гостите от Лондон.

През втората част играчите на Франк Лампард направиха феноменален обрат. Мейсън Холгейт асистира на Майкъл Кийн (54) за 1:2, а Ричарлисон (75) бе на точното място в точното време и изравни. В края Демарай Грей намери Доминик Калвърт-Люин (85) в наказателното поле и нападателят с глава прониза вратата на „орлите“, донасяйки ценната победа на „карамелите“, която ги остави в елита и за следващия сезон.

След успеха си Евертън има 39 точки на 16-ата позиция. Кристъл Палас е 13-и с 45 точки.