Евертън продължава с възхода си под ръководството на Сам Алърдайс, след като победи у дома Суонзи с 3:1 след обрат в среща от 18-ия кръг на английската Висша лига. „Карамелите” записаха шести пореден мач без поражение във всички турнири, печелейки пет от срещите. Ремито пък бе срещу градския съперник Ливърпул (1:1) на неговия „Анфийлд”.

„Лебедите” от Уелс поведоха с гол на Лирой Фер (35), който през първата част засече центриране от корнер на Томи Карол. Точно преди почивката обаче Доминик Калвърт Люин (45+2) изравни с добавка след пропусната от Уейн Рууни дузпа.

Исландецът Гилфи Сигурдсон (64) и асистиралият му Уейн Рууни (73-дузпа) направиха обрата пълен през втората част и донесоха победата на водения от Сам Алърдайс тим.

След успеха си Евертън се изкачи на девета позиция с 25 точки. Суонзи остава на дъното с 12 точки.