Евертън постигна очаквана победа като домакин на Уест Бромич. "Карамелите" се наложиха с класическото 3:0 над "дроздовете" в мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Кевин Миралас изведе тима на Роналд Куман напред в резултата в 39-ата минута. Секунди преди края на първата част Морган Шнайдерлин удвои след асистенция на Ромелу Лукаку.

Именно белгиецът оформи крайния резултат в 82-ата минута, отбелязвайки поредния си гол за сезона.

Във временното класиране Евертън заема 7-о място с 47 точки. Уест Бромич е 8-и със 7 по-малко.

В друг мач от кръга Хъл Сити постигна ценна победа с 2:1 като домакин на Суонзи. Двете попадения за "тигрите" паднаха след почивката. Те бяха дело на Омар Ниасе, който се разписа в 69-ата и 78-ата минути. В самия край на мача Алфи Моусън оформи крайния резултат.

След този успех Хъл Сити заема 18-о място с 24 точки. Суонзи пък е 16-и с 27.