Евертън допусна драматично поражение с 2:3 като домакин срещу Брентфорд в 37-ия кръг от английската Висша лига.

"Карамелите", които завършиха срещата с девет футболисти, поведоха в резултата в десетата минута чрез попадение на Доминик Калвърт-Люин и асистенция на Ричарлисон. Джаред Брантуайт си изкара червен картон в 18-ата минута след невъздържана проява, а 20 минути след това ситуацията за домакините стана още по-лоша. Шеймъс Колмън си вкара автогол след центриране и опит за изчистване на топката.

Евертън си върна авансa в резултата в допълнителното време на първата част, когато Ричарлисон стреля точно към вратата на лондончани, които постигнаха обрат след почивката.

В 62-ата минута Кристиан Ериксен центрира от ъглов удар и Йоан Виса отново върна "пчеличките" в срещата на "Гудисън Парк". Само 120 секунди по-късно Рико Хенри от трудна позиция оформи успеха с 3:2 в полза на Брентфорд.

Евертън завърши двубоя с девет човека, след като Саломон Рондон получи червен картон в 88-ата минута заради грубо нарушение.

"Карамелите" имат актив от 36 точки на 16-то място, докато Брентфорд заема 11-та позиция в класирането.

В понеделник Нюкасъл приема Арсенал, докато ден по-късно Ливърпул гостува на Саутхямптън.