Евертън спря серията си от пет загуби във всички турнири с драматична домакинска победа над Уотфорд с 3:2 в среща от 11-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част „карамелите” и „стършелите” не успяха да си вкарат попадения на „Гудисън Парк”, но след почивката си спретнаха истинска голов карнавал.

Бразилецът Ричарлисон (46) даде преднина на гостите след асистенция на Андре Грей, а белгиецът Кристиан Кабаселе (64) я удвои след пас на Хосе Холебас.

Сенегалецът Ел Хаджи Омар Ниасе (67) намали аванса на „стършелите”, а Доминик Калвърт-Люин (74) изравни след подаване на Лейтън Бейнс. Драмата настъпи в добавеното време, когато Лейтън Бейнс (90+1-дузпа) донесе трите точки за „карамелите”.

След първия си успех под ръководството на Дейвид Ънсуърт Евертън е 15-и в класирането с 11 точки. Уотфорд заема девета позиция с 15 точки.