Нюкасъл започна кампанията в Чемпиъншип, чиято цел е завръщане в елита на Англия, със загуба от Фулъм с 0:1 на "Крейвън котидж" в откриващия мач за сезона. Въпреки че похарчи 45 милиона паунда за нови попълнения, мениджърът на "свраките" Рафаел Бенитес явно ще трябва да мисли за допълнително подсилване на състава след представянето на старта.

Двата отбора останаха недоволни затова, че не отсъдиха по дузпа за техни играчи при спорни нарушения в наказателното поле през първото полувреме.

Единственото попадение отбеляза Мат Смит, след като засече с глава центриране от корнер в 45-ата минута.

Нюкасъл се хвърли да изравнява през втората част, но играчите на Бенитес направиха куп пропуски пред вратата на домакините и в крайна сметка стартираха сезона по възможно най-лошият начин.