Лестър и Челси направиха зрелищно 2:2 в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. "Сините" от Лондон поведоха чрез Антонио Рюдигер, който вкара с глава, след което "лисиците" обърнаха резултата. Избраниците на Франк Лампард все пак стигнаха до точката, отново след попадение на германския защитник Рюдигер с глава.

Най-скъпият вратар в света Кепа изненадващо беше оставен на пейката и 38-годишният Вили Кабайеро пази днес за Челси.

Всички голове в срещата на "Кинг Пауър стейдиъм" паднаха през второто полувреме. Освен двете попадения на бранителя на Челси Антонио Рюдигер - в 46-ата и 71-ата минути, за Лестър също се разписа защитник - 23-годишният Бен Чилуел. Той отбеляза за 2:1 в 64-ата минута, след като десет по-рано Харви Барнс беше изравнил.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След равенството Лестър остава на трето място във временното класиране с 49 точки, с две по-малко от втория Манчестр Сити (51). Челси пък е четвърти с 41 точки - със седем повече от Манчестър Юнайтед, Тотнъм и Уулвърхемптън (с по 34).

ЛЕСТЪР - ЧЕЛСИ 2:2
0:1 Антонио Рюдигер (46), 1:1 Харви Барнс (54), 2:1 Бен Чилуел (64), 2:2 Антонио Рюдигер (71)