Aстън Вила победи Нюкасъл с 2:0 в последната среща от програмата на 13-ия кръг в английската Висша лига. Головете за успеха на бившия отбор на Стилиян Петров вкараха Конър Хурикейн и Ануар Ел-Гази през първата част.

Благодарение на победата Вила (с 14 точки) се доближи само на една зад Нюкасъл, който заема 14-ото място с 15 в актива си.

В 28-ата минута Джонджо Шелви изпълни пряк свободен удар, който обаче вратарят на Вила спаси. Малко след това Дъглас Луис от състава на домакините отправи точен удар, стражът на "свраките" Мартин Дубравка го отрази.

В 32-ата минута Хурикейн даде преднина на Вила след изпълнение на свободен удар - 1:0. Четири минути по-късно центриране от пряк свободен удар на реализиралия първия гол позволи на Ел-Гази да удвои - 2:0.

В заключителни минути на срещата домакините пропуснаха две положения, при които Дубравка се намесваше решително и не позволи да му бъде отбелязан трети гол.