Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Джердан Шакири вкара великопелен гол със задна ножица, а Ливърпул разби големия си съперник Манчестър Юнайтед с 4:1 в мач от Интернешънъл Чемпиънс Къп. Срещаата се игра пред 101 254 зрители в американския град Ан Арбър (щат Мичиган).

Жозе Моуриньо обяви в стартовия състав на „червените дяволи“ петима играчи, които не играха във Висшата лига през миналия сезона. От друга страна Юрген Клоп заложи на силен отбор, включващ Мохамед Салах и Садио Мане.

В началото на мача два гола на Хуан Мата не бяха зачетени заради засади. След това Ливърпул откри резултата. Садио Мане беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Деметри Мичъл срещу Салах. Авансът на „червените“ не се задържа дълго и Андреа Перейра изравни от пряк свободен удар от 25 метра.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Резервата Даниел Стъридж продължи прекрасното си представяне през лятото и в 66-ата минута се разписа с първото си докосване на топката в мача. Шест минути по-късно Шей Оджо реализира втората дузпа в мача.

Шакири, който премина при мърсисайдци от Сток Сити през това лято срещу 13 милиона паунда, оформи крайния резултат със задна ножица, с която прати топката във вратата на Бен Уудбърн.

Ливърпул приключва предсезонната си подготовка в Европа. Първо в събота предстои мач срещу Наполи в Дъблин в събота, а след това на 7 август на „Анфилд“ приема Торино. Манчестър Юнайтед остава в САЩ за мач срещу Реал (Мадрид) в сряда в Маями, а след това пътува до Мюнхен за контрола срещу Байерн на 5 август.