Елитният Лийдс се спаси от издънка, стигайки до равенството 2:2 като гост на Кардиф в мач от третия кръг на ФА Къп. Това се случи благодарение на изравнителен гол в добавеното време. Така на двата тима предстои преиграване.

Кардиф, който е 20-и в Чемпиъншип вкара две попадения в рамките на седем минути през първата част. Джейдън Филоген откри резултата в 24-ата, а в 31-ата Шей Оджо удвои.

В 65-ата минута резервата Родриго върна едно попадение за Лийдс. Той обаче пропусна дузпа в 81-ата минута, която беше отсъдена за игра с ръка на Джоел Баган, който получи червен картон.

Когато Кардиф вървеше към елиминиране на елитния тим, Сони Пъркинс изравни резултата в четвъртата минута на добавеното време и гарантира на тима си преиграване.

Стокпорт – Уолсол 1:2

Заб. Победителите продължават напред, а при равенство двубоят се преиграва на терена на другия тим