ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в новата игра на БЛИЦ Звездна лига

Манчестър Сити разби Челси с 4:0 на "Етихад Стейдиъм" в двубой от 1/32-финалите на ФА къп. В следващата фаза "гражданите" ще срещнат победителя от двубоя между Оксфорд и лидера във Висшата лига Арсенал (утре, 22:00 часа).

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия бивш играч и мениджър на "сините" Джанлука Виали.

Домакините бяха по-добрият отбор в началото на срещата, но Рияд Марез и Фил Фодън не успяха да открият резултата. Марез все пак успя да преодолее вратаря на Челси от фаул в 23-ата минута, след като насочи топката неспасяемо в горния му ляв ъгъл.

Само пет минути след това Кай Хаверц игра с ръка в наказателното поле на Челси, а Хулиан Алварес реализира отсъдената дузпа за 2:0.

Минути преди края Фил Фодън направи преднината на "гражданите" класическа. Марез пусна топката към Уокър в наказателното поле и Фодън я заби в мрежата за 3:0. Манчестър Сиио можеше да вкара и четвърти гол в самия край на първата част, но Рияд Марез шутира покрай гредата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Челси показа зъби десет минути след почивката, но опасният удар на Мейсън Маун бе отразен от Ортега, намесил се сериозно за първи път в мача.

В следващите минути Манчестър Сити пак овладя топката и започна да разиграва в очакване на грешки на съперника.

Рияд Марез бе близо до гол за Сити в 72-ата минута, но изстрелът му премина покрай вратата. "Гражданите" стигнаха до попадение пет минути преди края след гол на Рияд Марез от дузпа (4:0), отсъдена за нарушение на Кулибали срещу Фил Фодън.

До края на мача не се случи нищо, което да промени резултата и срещата завърши при 4:0 за Манчестър Сити.

Манчестър СитиМанчестър Сити: 18. Щефан Ортега, 2. Кайл Уокър, 25. Мануел Аканджи, 14. Аймерик Лапорт, 21. Серхио Гомес ( Жоао Кансело ), 16. Родри  ( Калвин Филипс), 20. Бернардо Силва  ( Рико Люис), 80. Коул Палмър, 26. Рияд Марез   , 19. Хулиан Алварес , 47. Фил Фодън

ЧелсиЧелси: 1. Кепа Арисабалага, 42. Башир Хъмфрис, 14. Трово Чалоба, 26. Калиду Кулибали, 67. Люис Хол, 8. Жоржиньо ( Сезар Аспиликуета), 5. Матео Ковачич ( Фофана), 22. Хаким Зиеш ( Омари Жиро-Хътчинсън), 23. Конър Галахър , 19. Мейсън Маунт ( Карни Чукуемека ), 29. Кай Хавертц ( Денис Закария)