Тотнъм победи категорично Лийдс с 4:0 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. След този успех "шпорите" заемат 7-ото място с актив от 42 точки, а Лийдс са на 15-ото място с 23.

В 10-ата минута Мат Дохърти получи пас от Райън Сесеньон и той препарира вратаря на домакините. Само пет минути по-късно Кулушевски се разписа с удар в долния десен ъгъл, за да увеличи преднината на тима си.

До почивката Хари Кейн се възползва от перфектно центриране и направи резултата 3:0 с перфектен гол, а ситуацията беше прегледана и с ВАР.

Мат Дохърти и Сон пропуснаха от изгодни положения, но в първия случай вратарят спаси перфектно, а във втория ударът на корееца беше блокиран.

В 76-ата минута Далас стреля към вратата на Тотнъм, но гол нямаше. Точка на спора сложи Сон с гол в 85-ата минута на срещата.

Лийдс загуби последователно от Евертън с 0:3, от Манчестър Юнайтед с 2:4, както и от Ливърпул с 0:6.