Брайтън победи Уулвърхямптън с 6:0 в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Головото шоу започна още в шестата минута с попадение на Дениз Ундав след пас на Дани Уелбек (1:0). Брайтън нанесе нов удар в 13-ата минута, дело на Паскал Грос, разписа се за 2:0 след пас на Хулио Енисио.

13 минути по-късно комбинация между двамата отново завърши с гол, отбелязан от Грос за 3:0.

Шест минути преди почивката резултатът стана 4:0. Первис Еступинан намери Дани Уелбек, който вкара топката във вратата на съперника.

Минути след началото на втората Дани Уелбек заби пети гол (5:0) във вратата на гостите с удар от границата на наказателното поле.

Брайтън не спря да атакува и след малко повече от час игра имаше претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от съдията.

Въпреки това "чайките" стигнаха до шести гол. Дениз Ундав се възползва от лошото позициониране на вратаря на Уулвърхямптън и го прехвърли за 6:0.

До края домакините пропиляха още две добри възможности за гол при удари на Били Гилмор и Первис Еступинан.

Брайтън е на осмо място в класирането с 52 точки, докато Уулвърхямптън е 13-и с 37.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!