Лийдс победи Норич с 4:0 у дома в реванш от полуфиналите на плейофите в Чемпиъншип (0:0 в първата среща) и стигна до битка за промоция във Висшата лига.

Като титуляр за домакините започна българинът Илия Груев, който откри резултата с първия си гол с екипа на Лийдс след далечен изстрел от фаул в седмата минута.

Илия Груев избухна с гол за Лийдс ВИДЕО

Домакините поведоха с 2:0 в 20-ата минута, след като Джоел Пиру засече центриране на Уилфред Нонто и с глава прати топката във вратата.

Лийдс можеше да вкара трети гол в 34-ата минута, но Джо Родън прати топката на сантиметри встрани.

Груев и компания все пак поведоха с 3:0 пет минути преди почивката, когато Жоржиньо Рютер заби топката в горния десен ъгъл.

Домакините можеше да поразят целта в началото на втората част, но вратарят на Норич Ангъс Гън блесна с брилянтно спасяване.

Стражът на "канарчетата" обаче беше безпомощен в 68-ата минута, в която Крисенсио Самървил получи отляво и на празна врата се разписа за 4:0.

Съперник на Лийдс за влизане в английската Висша лига ще бъде Саутхямптън или Уест Бромич (утре от 22:00 часа). Първата среща между двата тима завърши при 0:0.