Тотнъм спечели драматично с 3:2 гостуването си на Астън Вила. Победното попадение дойде в добавеното време на срещата, а преди това Тоби Айдерверелд се разписа и във двете врати. За тима на Жозе Моуриньо два гола реализира Хьон-мин Сон. Бьорн Енгелс пък вкара за Вила, но сгреши фатално при две от попаденията на "шпорите".

Домакините от Бирмингам поведоха в 9-ата минута, когато Ануар Ел-Гази центрира остро, а Тоби Айдерверелд засече топката в собствената си врата.

В 27-ата минута Айдерверелд се реваншира за автогола си. Топката отскочи към белгиеца след корнер отдясно и той със завъртане от ъгъла на малкото поле стреля под гредата за 1:1.

Малко преди края на полувремето Бьорн Енгелс направи шпагат в наказателното поле, а след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа. Хьон-мин Сон изпълни слабо и Пепе Рейна я спаси, но кореецът стигна пръв до топката и я вкара под вратаря за 2:1 за Тотнъм.

В 54-ата минута Бьорн засече центрирана топка и влезе с нея във вратата - 2:2.

Пепе Рейна спаси няколко почти сигурни попадения, но бе безпомощен в 94-ата минута.  Енгелс не можа да изчисти елементарна топка и Хьон-мин Сон остана сам и прокара топката за победното 3:2 за Тотнъм.

С този успех "шпорите" се изкачиха на пета позиция с 40 точки. Астън Вила остана на 17-о място с 25 точки.