Носителят на трофея от миналия сезон Челси срази у дома втородивизионния Шефилд Уензди с класиката 3:0 и без проблеми се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

Новото попълнение Гонсало Игуаин дебютира като титуляр за „сините“ и остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Оливие Жиру. Аржентинецът обаче не успя да се разпише, след като и отказа да бие дузпа в 26-ата минута. Мениджърът Маурицио Сари бе дал шанс за изява на футболисти, които рядко са титуляри.

Бразилецът Вилиан (26-дузпа) вкара първото попадение в срещата, след като преди това предложи на Игуаин да изпълни наказателния удар, а аржентинецът не пожела. След почивката желаният от Байерн Калъм Хъндсън-Одой (64) затвърди превъзходството на домакините с красив гол за 2:0, а Вилиан (83) оформи крайния резултат след асистенция на Жиру. „Кукумявките“ нямаха аргументи, с които да се възпротивят на именития съперник и да стигнат поне до почетен гол.

Така Челси очаква следващия си съперник, а Шефилд Уензди приключи с участието си в надпреварата.