Лийдс с Илия Груев в състава си постигна много важна с 2:0 при визитата си на Шефилд Уендзди в дерби на Йоркшир от 37-ия кръг на Чемпиъншип. Българският национал започна като титуляр за гостите и изигра пълни 90 минути.

Гостите поведоха Лийдс излезе напред в резултата с последното докосване до топката за първото полувреме. Жуниор Фирпо центрира за Патрик Бамфорд, който бе на чиста позиция и с глава реализира за 0:1.

В 58-ата минута гостите си решиха всичко в срещата с второ попадение в мрежата на Шефилд. Жоржиньо Рутер изведе Уилфред Ньонто на отлична позиция в наказателното поле, той нанесе силен удар и вкара за 0:2.

С успеха Лийдс събра 79 точки на второто място в класирането и се доближи само на 2 от лидера Лестър. Ипсуич е трети със 78, а Шефилд Уендзди е предпоследен 23-и с 38 точки.