Ливърпул победи Саутхямптън с 2:1 като гост в среща от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига.

Домакините поведоха в 13-ата минута с гол на Нейтън Редмънд, чийто удар се отби от съперников играч и влетя във вратата (1:0). Малко преди изтичането на 20 минути игра Роберто Фирмино от Ливърпул вкара топката в мрежата на Саутхямптън, но попадението му е отменено заради засада.

Гостите, които не излязоха с най-доброто на терена, стигнаха до изравнителен гол в 27-ата минута, дело на Такуми Минамино, който насочи топката с бомбен удар в левия ъгъл (1:1).

До края на полувремето и в началото на втората част нямаше положения пред двете врати, които да доведат до промяна в резултата, с изключение на един удар на Диого Жота минути след точивката, но топката премина покрай дясната греда.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Ливърпул все пак стигна до очакваната преднина в резултата в 68-ата минута след центриране на Константинос Цимикас. лошо изчистване и удар с глава на Матип (2:1).

До края на мача Ливърпул поуспокои играта, макар в последните минути Саутхямптън да опита отчаян щурм към вратата на съперника. Гол обаче не падна и Ливърпул взе ценни три точки в борбата за титлата.

Така изоставането на "червените" от лидера Манчестър Сити е само точка преди последния кръг в неделя. Тогава Ливърпул посреща осмия Улвърхямптън, а Манчестър Сити домакинства на 14-ия Астън Вила.

Припомняме, че двата двубоя между Манчестър Сити и Ливърпул този сезон завършиха наравно, но "гражданите" имат превес в головата разлика, което ще е решаващо при равенство в точките след последните мачове от първенството.

Съставите на двата тима:

СаутхямптънСаутхямптън: 1 Алекс Макарти – 4 Лианко, 5 Джак Стивънс  , 22 Мохамед Салису – 2 Кайл-Уокър Питърс, 8 Джеймс Уорд-Праус, 23 Нейтън Тея  (71'  Армстронг), 27 Ибрахима Диало (71  Ориол Ромеу) – 11 Нейтън Редмънд , 18 Армандо Броя (82'  Че Адамс), 24 Мохамед Елионуси

Ливърпул Ливърпул: 1 Алисон -  12 Джо Гомес (46'  Джордан Хендерсън), 5 Ибрахим Конате, 32 Жоел Матип , 21 Костас Цимикас – 7 Джеймс Милнър, 17 Къртис Джоунс, 67 Харви Елиът (66'  Дивок Ориги) – 18 Такуми Минамино , 9 Роберто Фирмино (83'  Кейта), 20 Диого Жота