Отборът на Арсенал отново не успя да запише победа във Висшата лига. Въпреки мениджърската рокада в лондонския тим, днес „артилеристите” стигнаха до 2:2 при визитата си на Норич на „Кероу Роуд”.

Както е известно, през седмицата Унай Емери бе уволнен, а неговото място зае Фреди Люнгберг.

Това бе осми пореден мач във всички турнири в Англия, в който Арсенал не успява да запише победата. Това се случва за първи път от февруари 1992 година, а интересното в случая е, че лондончани никога не попаднаха в подобна ситуация под ръководството на Арсен Венгер, който води тима в 1235 мача.

Пуки откри резултата в 21-ата минута, а гостите изравниха чрез Обамеянг, който се разписа от спорна дузпа, която изпълни два пъти. В самия край на първото полувреме Кантуел изведе Норич напред. Обамеянг вкара за 2:2 в 57-ата минута, а до края тимът на Даниел Фарке на няколко пъти се размина с победен гол.