Арсенал загуби у дома от  Брайтън с 1:3 и отпадна на 1/16-финалите за Купата на Лигата.

Еди Нкетия даде аванс на „артилеристите“ в 20-ата минута, но „чайките“ не се отказаха и стигнаха до успеха след пълен обрат в резултата. Дани Уелбек (27-дузпа), Каору Митома (58) и Тарик Лампти (71) поразиха мрежата на "топчиите", които изненадващо изхвърчаха от турнира.

В същото време Нотингам срази гостуващия Тотнъм с 2:0 и изхвърли от надпреварата друг от фаворизираните тимове.

Ренан Лоди (50) откри резултата за Форест, а скоро след това Джеси Лингард (57) оформи крайният резултат с първото си попадения за тима.

Орел Мангала остави домакините с човек по-малко в 75-ата минута заради непремерена груба намеса, но това не попречи на Нотингам да отстрани "шпорите" и да продължи към 1/8-финалите на турнира.

В друга среща от 1/16-финалите Нюкасъл елиминира Кристъл Палас с 3:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не успяха да си вкарат гол.

Уест Хям и втородивизионният Блекбърн завършиха 2:2 в редовното време, а при дузпите "чуковете" отстъпиха с 9:10 и също напуснаха надпреварата.

Уулвърхемптън отстрани Лийдс след 1:0 на свой терен, а голът бе дело на Бубакар Траоре (85) малко преди края.

Саутхемптън пък надви третодивизионния Шефилд Уензди с 6:5 след дузпи, а в редовното време двата тима направиха 1:1.