Кардиф обърна Брайтън за успеха с 2:1 в мач от 12 кръг на Висшата лига. С втората си победа за сезона „сините птици“ се измъкнаха от зоната на изпадащите. „Чайките“ пък завършиха мача с десет души.

Люис Дънк даде ранен аванс на гостите още в шестата минута, но Калъм Патерсън с глава изравни в 28-ата. Шест минути по-късно Брайтън остана с човек по-малко, след като Дейл Стивънс получи червен картон за опасно влизане.

В последната минута на мача Сол Бамба вкара победното попадение за Кардиф, след като атаката за гола домакините два пъти имаха малшанс и удариха греди.

С този успех уелският тим събра актив от осем точки и вече е на 16-а позиция в класирането. Брайтън за първи път записва загуба, след като е водил в резултата. „Чайките“ са 12-и с 14 точки.