Лестър победи Манчестър Юнайтед с 3:1 в четвъртфинален двубой за ФА Къп. Келеши Ихиеначо се разписа на два пъти и прати своя тим на полуфиналите, където съперник ще бъде Саутйямптън. Юри Тилеманс бе автор на третия гол за "лисиците", а за тима на Оле Гунаре Солскяер точен бе Мейсън Грийнууд .

"Лисиците" откриха резултата в 24-ата минута, когато Фред върна много слабо към Дийн Хендерсън, но подаването бе пресечено от Келеши Ихеаначо, който отбеляза за 1:0.

Малко след това Пол Погба намери отлично Мейсън Грийнууд, който успя да изравни резултата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

"Лисиците" отново излязоха напред в 52-ата, когато Юри Тилеманс се освободи и стреля отлично в десния ъгъл на Хендерсън. Келеши Ихеаначо направи преднината на своя тим 3:1 в 78-ата минута.

В другата полуфинална среща за ФА Къп един срещу друг ще се изправят Челси и Манчестър Сити.